Śpiewamy i gramy w plenerze – nawet bez prądu!

Acapella  » Bez kategorii »  Śpiewamy i gramy w plenerze – nawet bez prądu!
0 Comments

Wielu z nas lubi wyruszyć gdzieś na wieczorny spacer, ulubiony weekendowy wypad, a może po prostu poobijać się o poranku i pospacerować po lasach i polach. Jednak wciąż zdarza się, że jesteśmy zmuszeni zrezygnować z klimatycznych chwil na dworze. Dlaczego? Niewielkie rzeczy takie jak brak dostępu do prądu czasem nam to uniemożliwiają. Ale ja mam dla was dobrą wiadomość: nawet bez prądu możemy śpiewać i grać w plenerze!

Podstawowym narzędziem potrzebnym do zorganizowania pięknego koncertu pod gołym niebem jest odpowiednie instrumenty akustyczne. Wszelkiego rodzaju mini gitary, banjo, skrzypce czy harmonijki są idealne. Poza tym istotna jest odpowiednia oprawa świetlna – świeczki powinny wystarczyć. Dodatkowo, aby utrzymać zaangażowanie wszystkich uczestników, powinniśmy zapewnić organizację przerw – pomyśl o maśle orzechowym i dżemie na kanapkach! Ważny też jest czas – ustalicie sobie ilość minut danej kompozycji i wymieniacie się instrumentami co pewien czas.

Organizując nasze plenerowe granie i śpiewanie, nie musimy rezygnować z naszych muzycznych marzeń nawet jeśli urządzenia nie mają dostępu do prądu. Wystarczy trochę charyzmy, umiejętności i dobra energia, by móc stworzyć niesamowitą atmosferę i pamiętny moment przy muzyce pod gołym niebem.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest wspaniałe, a dzielenie się muzyką i śpiewem z bliskimi przyjaciółmi może być naprawdę magiczne. Ale co, jeśli nie masz dostępu do prądu? Czy to oznacza, że sesja muzyczna musi być odwołana? Wcale nie!

Gramy i śpiewamy w plenerze nie tylko z tłem poskrzypujących gałązek drzew, ale nawet bez prądu! Pamiętajcie, sesja muzyczna w plenerze nigdy nie zostanie zrujnowana brakiem energii elektrycznej jeśli macie odpowiedni sprzęt. Pomysłów na organizację muzykowego spotkania jest mnóstwo!

Po pierwsze, skupcie się na instrumencie akustycznym. Instrumenty akustyczne są idealne do wspólnej improwizacji i śpiewania piosenek na żywo – w połączeniu z gitarami akustycznymi możecie stworzyć naprawdę piękne melodie. Dobrym pomysłem może być również akordowanie na harmonicas – słynnych harmonijkach ustnikowych.

Jeśli lubicie kreatywnie bawić się dźwiękami, spróbujcie skonstruować prosty instrument DIY! Instrument ten można stworzyć ze zwykłych materiałów takich jak rury PVC lub palety drewniane. Zabawa w tworzeniu własnych improwizowanych instrumentów może urozmaicić Wasze spotkanie i pomagać obudzić kreatywność!

Pomyślcie również o bezprzewodowym systemu PA, aby Wasze muzyczne spotkania plenerowe mogły być jeszcze bardziej odlotowe bez konieczności podłączenia przedmiotów do jakiegokolwiek źródła zasilania! System PA bezprzewodowe to idealny sposób na granie i śpiewanie gdzie tylko chcesz .

Więc następnym razem, gdy planujesz swoje plenerowe muzyczne spotkanie ze znajomymi, nawet jeśli brakuje Ci prądu – nadal mozesz mieć doskonała okazję do razem grać i śpiewać!

Śpiewanie i gra na instrumentach muzycznych w plenerze to wspaniały sposób na spędzanie czasu, szczególnie latem. Gdy słońce świeci nam niemal bez przerwy, łatwo o skuszenie się na imprezę w ogrodzie czy w parku.

W końcu jest coś bardzo przyjemnego w graniu bez potrzeby podłączenia do prądu. Nie ważne czy to elektryczna gitara, akordeon czy cokolwiek innego. Oszczędzamy sobie dodatkowego zmartwienia jakim są kable i przedłużacze, a gdy dodatkowo zapewnimy rockowe uderzenie naszej zabawy w postaci dobrego perkusisty – całość staje się jeszcze bardziej atrakcyjna!

A jeśli do tego dołożymy sporą dawkę zdrowego luzu i radości, możemy być pewni, że każda impreza będzie czymś naprawdę niezapomnianym! Co więcej, ograniczona liczba muzyków powoduje, że muzyka którą tworzymy jest bardziej intymna niż ta tworzona w dużej sali koncertowej. Mamy pełną swobodę eksperymentowania z metrum i melodią. Co więcej to wspaniała okazja do budowania relacji i podnoszenia swoich umiejętności artystycznych!

Jedynym minusem może być to, że ustalenie terminu dla wszystkich graczy może być trudne (ze względu od różnych wyznaczonych planów każdego z nas). Ale jeśli uda nam się to jakoś poukładać, śpiewanie i granie bez prądu to naprawdę niesamowite doświadczenie.